Ankara Bebek ritüel hizmeti

Ankara Bebek ritüel hizmeti

Dünyaya bir bebek getirmenin mucizesi farklı kültürlerde farklı şekilde kutlanmaktadır. Yeni doğan bebeklere yönelik bebek ritüeli birçok ailenin kendi inanç ve isteğine bağlı olarak gerçekleşmektedir. Bazen de aileler dışarıdan destek alarak Bebek ritüel hizmeti almaktadır. Durum tamamı ile ailelerin inanç ve istekleri ile alakalı bir ritüel uygulamasıdır.

Kısacası, yeni doğan bir bebeğe, kötü olmasın ve olumsuzluklardan korunsun diye yapılan bazı ritüeller uygulanması, tamamen koruma içgüdüsü ile ortaya çıkmıştır.

Ankara Bebek ritüel nedenleri

Yeni doğan bir bebeğin ilk banyosu çok önemlidir özellikle göbek bağı düşene kadar bebeğe banyo yaptırılmaz. Bebeğin bedeni ıslak bir bez ile silinir. Bunun sebebi ise göbek bağı denilen kordonun düşme sürecinde mikrop kapmasını önlemek ve korumak içindir. 20. Günde ise birçok aile bebeğe ilk banyosunu yaptırır buna da yarım kırk denilir. Bebeğe 40. Gün yaptırılan banyo ise çok önemlidir ve halk arasında kırklama, kırk çıkarma denilir. Bebek ritüelleri yöreden yöreye belli başlı bazı farklılıklar göstermektedir. Birçok kültürde bebek ritüeli bulunsa da bizim kültürümüzde bu ritüellerin çok eskilerden geldiği ve hatta birçoğunun şaman kültüründen kaldığı bilinmektedir. Tamamen bebeği korumak maksadı ile yapılan bu ritüeller çocuğun gelişim sürecinde de devam etmektedir. Hatta birçok ritüeller ülkemizden binlerce kilometre uzak kültürlerde farklı ad ve değişik şekillerde yapılmaktadır.

Ankara Bebek ritüelleri yapılması

Bebek doğmadan yapılan bebek partileri moda olmuş durumdayken diğer birçok organizasyon da bu tür ritüelleri tercih etmek kulağa eğlenceli ve keyif verici gelmektedir. Bundan dolayı da bu tarz bebek ritüeli yapılması çok tercih edilmektedir. Böylece geleneklerimizi devam ettirerek ata kültürümüzü de yaşatmış bulunmaktayız. Birçok ailede bebek ritüellerini organizasyon şirketlerine bırakmakta Ankara Bebek ritüel hizmeti de bu bağlamda isteyen ailelere hizmet vermektedir.

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.


 

WHATSAPP İLETİŞİM