Ankara Usui Reiki Hizmetleri

“Evrensel yaşam enerjisi” anlamına gelen Usui Reiki, 1900’lü yılların başında Mikao Usui tarafından, eski bir yöntem olan “ellerle şifa verme yöntemi”nin araştırılması ile ortaya çıkarılan insanın yaşam kalitesini yükselten bir şifa/enerji yöntemidir.

Usui Reiki Nasıl Yapılır?

İnsan vücudunda meydana gelen herhangi bir rahatsızlık, vücutta bulunan enerji dengesinin bozulduğu anlamına gelmektedir. Çünkü insan iki boyuttan oluşur bunlar enerji ve fizik boyutlarıdır. Meydana gelen her şey öncelikle enerji boyutunda ortaya çıkar ve bu fiziksel boyuta yansır. Reiki uygulanacak kişi, rahat bir şekilde genellikle sırtüstü olarak yatırılır, kolları ve bacakları ise vücuda paralel olarak uzatılır. Enerji akışının kolayca sağlanması için kolları ve bacakları vücuda paralel olarak uzatılır. Reiki uygulayıcısı da çakra adı verilen bedendeki önemli enerji merkezlerine ve hastanın problemli olan bölgesine ellerini koyar ve şifanın gerçekleşmesine niyet eder. Bu sayede enerji akışı başlar. Enerji, nereye gideceğini ve ne yapacağını bildiğinden kendi akışını kendi belirler. Bu bir enerji transferi değil bir enerji akışıdır. Bu akış, hastanın vücudundaki enerji akışının düzenlenmesini ve kaybedilen dengenin yeniden kazanılmasını sağlar. Yeniden kazanılan olumlu enerji, hastanın fiziksel olarak rahatlamasını yardımcı olur.

Usui Reiki’den kimler yararlanabilir?

Öncelikle belirtmen gerekir ki Usui Reiki bir din ya da inanç sistemi değildir. Bu nedenle din, ırk, cinsiyet ayrımı yapılmaksızın herkes bu şifa yönteminden faydalanabilmektedir.

Usui Reiki’nin Faydaları

Ankara Usui Reiki hizmetleri, tıbbi tedavi gören hastalara destek olmak adına yapılan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminin hiçbir zararı veya yan etkisi yoktur. Aksine birçok hastalığın tedavisinde olumlu sonuçlar vermiştir. Kişinin zihinsel ve bedensel gerilimden kurtulmasını, stresten uzaklaşmasını sağladığı gibi hem fiziksel hem de zihinsel olarak pozitif bir havaya bürünmesini sağlar. Bu sayede insanların yaşam enerjilerini arttırarak daha dayanıklı bireyler haline getirir, kişinin vücut dengesini ve uyumunu korumasını sağlar.

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.


 

WHATSAPP İLETİŞİM