Bionerji Nedir? Bioenerjinin Uygulanabileceği Alanlar Nelerdir?

İngilizce bir kelime olan ve Türkçe karşılığı hayat akımı olarak çevrilebilen Bioenerji, aslında yüksek frekanslara sahip bir yaşam enerjisidir. Evrenden gelen bu enerjinin insan sağlığı üzerinde olumlu etkiler uyandırması sayesinde alternatif bir tedavi yöntemi olarak da kullanılan bioenerji, son yıllarda daha fazla adından söz ettirir olmuştur.

Bioenerjiler Nelerdir?

Evrensel yaşam enerjisi olarak da tanımlayabileceğimiz bioenerji hislerin ve manevi duyguların kullanıldığı bir şifa çalışmasıdır. Buna ayetler, dualar da dahildir. Pozitif enerjileri çekmek ve negatif enerjilerden kurtulmak için kullanabileceğiniz bu yöntem aslında günlük koşturmacanın içerisinde strese giren tüm insanlar için uygulanabilir.

Daha sağlıklı bir hayat için kullanılabilen bioenerji aynı zamanda çakra, aura gibi kavramlarla da iç içe olduğundan çoğu zaman bu kavramların da tanımının yapılması gerekir. Çünkü bioenerjinin geçiş alanı çakralardır ve çakraların açık olması enerji geçişinin sağlanması, negatif enerjiden uzaklaştırılması için önemlidir.

Bioenerji Yöntemi Hangi Hastalıklarda Kullanılabilir?

Bioenerji tedavi yöntemi özellikle depresyon ve psikolojik rahatsızlıklar gibi kişinin ruhani yapısına zarar veren hastalıklarda kullanılabilir. Panik atakta da işe yarayan bu tedavi yöntemi baş ağrıları, migren, prostat, kısmi felç, kanser gibi hastalıklarda da kullanılır.

Her insan içerisinde bioenerjisiyle dünyaya gelir ve auramızın enerjisini de bioenerjiden alırız. Bu nedenle sıklıkla kullanılan bioenerjiyi doğru yönetmen daha sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmazlar arasındadır.

Bioenerjinin İnsan Sağlığına Faydaları Nelerdir?

  • Bioenerji kişinin bağışıklık sistemini güçlendirirken aynı zamanda hastalıklardan da korunmasına yardımcı olur.
  • Yağ yakımını hızlandıran bioenerji bu sayede kişinin daha kolay kilo vermesini de sağlar.
  • Baş ağrısına ve migren ağrısına iyi gelen bioenerji kas ağrılarına da iyi geldiği için daha ağrısız bir hayat sağlar.
  • Adet sancılarına da iyi geldiğini söyleyebileceğimiz bioenerji vücudu iltihaplardan arındırır. Adet göremiyorsanız ya da adetiniz düzensiz oluyorsa da bioenerji yöntemini kullanabilirsiniz.
  • Vücudun dengesini sağlayan bioenerji yöntemi enfeksiyon hastalıklarına karşı da şifa sağlar.
  • Çakraların da açılmasını sağlayan bioenerji çok daha rahat ve huzurlu bir hayat için mutlaka gerekmektedir.
Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.


 

WHATSAPP İLETİŞİM