İstanbul Bebek Ritüel Hizmetleri

İstanbul Bebek Ritüel Hizmetleri

İster inanın ister inanmayın, dünyanın etrafında, en uzak yerlerde bile, anneler ve babalar hala basitçe bile görseler değişik bebek ritüelleri çerçevesinde uygulamalara devam etmektedir. Çocuklarını korumak, sağlıklı ve mutlu tutmak istiyorlar.

HİNDİSTAN: BABY “ROOF-DROP”

Kendini destekle, bu biraz sinir bozucu. Dünyadaki çoğu insanın aynı fikirde olabileceği bir ritüel, loco tarafında Hindistan’ın bazı bölgelerinde yapılan korkunç bebek düşüşü. Bu tören tipik olarak bir tapınakta tutulur ve bebekler 30 ila 50 metre yüksekliğinde, kulelerin çatısına kadar alınır ve aşağıda erkeklerin tuttuğu bir battaniyede yakalanmaları için (umarım) düşerler. Bu ritüel 700 yıldan fazla süredir devam ediyor ve etkinliğin engellenmesi için birkaç çaba gösterilmesine rağmen, tekrar geri gelmeye devam ediyor.

Korkusuz duyarsız bebekler, çivili rahipler tarafından çatıya alınır ve yanlara düşmeden önce sarsılır. Bu ritüel inanılmaz derecede tehlikeli gibi görünse de, bebeklerin zarar görmediğine dair hiçbir zaman haber verilmemiştir. Araştırmacılar, bu ritüelin ilk başladığı yerde Hindu ve Müslüman topluluklarda çok uzun zamandır meydana geldiği bildirilse de, buralara ulaşamadılar.

KENYA: “NYONYO!” (BREASTFEED HER!)

İşte başka bir gerçek hayat fantezisi: bebeklerin ağlamadığı bir toprak. Afrika’nın birçok yerinde, insanların bebekleri bulması zor olabilir. Bunların çoğu sadece annelerinin veya babasının sırtlarına sıkıca sarılmamış olmaları değil, tamamen battaniyeler ve kıyafetlerle kaplıdır ve nadiren dikizlemek olur. Bu bebekler çok sessizdir, çünkü her zaman herhangi bir sorun için anne sütü verilir. “Nyonyo!” Sadece “emzirmek” anlamına gelir ve bir bebeğin sahip olabileceği herhangi bir problem için çözümdür.

Giyen ve birlikte uyuyan bebeğin normal olduğu bir yerde, bebeklerin çoğu (eğer olmasa bile) emziriliyorsa, bu hiç de sürpriz değildir. Bir bebeğin dünyanın diğer bölgelerinde, Kenya’da ve tüm Afrika’da ağlaması tamamen normal olduğunda, bebeklerin ağlamaması normaldir. Bir bebek ağlarsa, gerçekten korkunç bir şey oldu demektir ve düzeltmek için hemen bir şeyler yapılmalıdır. Bu ritüeller haricinde kültürümüzdeki ritüellerimizi siz de İstanbul bebek ritüel hizmetleri aracılığı ile öğrenmek istemez misiniz?

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.


 

WHATSAPP İLETİŞİM