İstanbul Bebek Ritüeli Hizmetleri

İstanbul Bebek Ritüeli Hizmetleri

Dünyayı çevreleyen tarihin ve kültürel yönlerin dahilinde olmayan veya bu durumdan haberdar olmayan herkesi korkutan ritüeller ve gelenekler vardır. Sünnet alırken, çoğu batı kültürü, bu antik ritüeli yeni doğmuş çocuklarına bir düşünce olmadan uygular, tarihsel ve İncil bağlamına aşina olmayan birçok kişi ve şimdi bile “klinik” amaç, küçük bir deri parçasının kesilmesi fikrinden vazgeçer.

Vaftiz Ritüeli

Vaftiz ne olacak? Çoğu batılıların aşina olduğu bir başka şey de Vaftizdir. Bir bebeği, günahtan ölümü sembolize etmek için suya dalmak ve Tanrı’nın çocuğu olarak yeniden doğmak, aynı zamanda yabancı olmayan bir kişinin de son derece tuhaf ve hatta ürkütücü olabileceği bir şeydir.

Çocuklarla ilgili dünyadaki gelenek ve ritüellerdeki farklılıklara yaklaşmanın en iyi yolu, bu kararları geride bırakarak, onları öğrenmektir. Bir çocuk zarar görmedikçe (ve ne yazık ki bazı durumlarda ve yerlerde, onlar), benzerlikleri nerede olduğunu gözlemlemek ve hatta görmeye çalışmak en iyisidir.

İZLANDA: SUB-ZERO NAPS

İzlandalıların gezegendeki birçok insandan daha uzun yaşadıkları bir gerçektir. 82 yıllık ortalama ömre sahiptirler, bu da tüm dünya ortalamasından on yıl daha uzundur. Belki de bu uzun ömür, bebeklere gösterilen “soğuk tedavi” ye atfedilebilir ve bu da onları daha güçlü yetişkinlere dönüştürür. İzlanda’daki pek çok ebeveyn, hava koşullarına bakılmaksızın bebeklerini kestirmeden dışarıda bırakıyor ve “ICE” bölgesinde oldukça soğuk oluyor. Yıl boyunca arabaları kaldırımlarda, balkonlarda ve arka bahçelerde bulunabilir.

Bu gelenek, nesiller boyunca düzenlenmiştir ve birçok insan, bebekleri soğuk gençleştirici ritüeli için eğitiyor. Tüberküloz salgınının 20. yüzyılın başlarında ülkeye çarpmasıyla sağlık inisiyatifi olarak başlayan şey, artık korumadan ziyade bebeklerin rahatı için daha çok şey yapılıyor. İzlandalı ebeveynler, dışarıda uyuyanların, bebeklerin evin içindeki tüm sersemlemeyi duymalarını ve daha uzun ve daha huzurlu bir şekilde uyumalarını sağlar. Yani eğer bir kişi terk edilmiş bir bebek arabası gibi görünüyorsa panik yapmamalı. Anne ve baba yakınlarda bir yerde izliyorlar diyebilmelidir.

İSPANYA: EL COLACHO (BABY JUMPING)

Yılda bir kez, Paskalya’dan 60 gün sonra, İspanya’daki insanlar, bazı insanların biraz tuhaf bulabileceği ilginç bir ritüele sahiptir. 17. yüzyıla kadar uzanan bu ritüel, Corpus Christi Şölen festivalinde gerçekleşir. Ebeveynler, geçen yıl dünyaya gelen bebeklerini getiriyor ve sokağın üzerinde, aralarında garip olan yastıklar üzerine güzel küçük sıralar halinde yatıyorlar. Ancak, şeytan gibi giyinmiş adam ortaya çıktığında ve onların üzerinden atlamaya başladığında, işler gerçekten çıldırır.

Şeytanı temsil eden adam genellikle parlak sarı kıyafetler giyer ve korkutucu ve çirkin maskeler takar, o herkesi korkutup caddeden aşağı yukarı koşar, hatta çığlıklar atlar! Söylentiye göre, bu korkutucu ahbap çocuğunun üzerinden atladıktan sonra, çocuk günahkâr hayatından mahrum kalır. Temel olarak, çocuk Hıristiyan vaftizine benzer şekilde “yeniden doğar”. Atlama bittikten sonra, bebekler gül yapraklarıyla kaplanır ve festivalin geri kalanının tadını çıkarmak için ebeveynleri tarafından taşınır. Bu kadar ilginç ritüeller içinde sizin de ilginizi çekecek ya da kültürümüze uyacağınıza inandığınız ritüelleri öğrenmek için İstanbul bebek ritüeli hizmetleri yanınızda.

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.


 

WHATSAPP İLETİŞİM