İstanbul Çocuk ve Ergen Terapisi Hizmetleri

İstanbul Çocuk ve Ergen Terapisi Hizmetleri

Okul öncesi ve okul döneminde başlayan değişim için bazı kişileri olumsuz olarak etkileyebilmektedir. Bu nedenle kişiler üzerinde bulunan baskı ya da zannettikleri baskı İstanbul Çocuk ve Ergen Terapisi hizmetleri tarafından güvenli ve başarılı olarak çözüme kavuşturulmaktadır.

Ailelerinde olumsuz olarak etkilendikleri sorunlu çocuklarda düzenli terapiler ile mutlu bireyler yetişmesi mümkün olmaktadır. Bu konusu da hem aile danışmanlık olarak hem de çocuk terapisi olarak kişilerin yardım alması gerekmektedir. Çünkü bu gibi durumlarda herhangi bir suçlu ya da sorunlu kişi aranmamaktadır. Böylece çözüme gitmek daha kolay olarak değerlendirilmektedir. Aile danışmanlık olarak anne ve babada dâhil tüm aile fertleri bulunmaktadır. Çocuklar için zorlu geçen bu süreçte;

  • Öğrenmede zorluk çekme
  • Denge bozukluğu
  • Dikkatsiz davranma
  • Tuvalet eğitiminde zorlanma
  • Sosyal alanda arkadaş edinememe olarak bu alanda çeşitli şekillerde belirtiler söz konusu olabilmektedir.

Bu durumlarda kişilerin ve çocuk terapi yöntemlerinin alınması önerilmektedir. Böylece sosyal alan ile başlayarak çocuğu dikkatini toplamak ve iletişim kurma olarak bireyler yetişmektedir. Sonuç olarak çocuk terapilerinden alınan en önemli belirti uyum olarak bilinmektedir.

Ergen Terapileri

Son yıllarda oldukça büyük sorunlar teşkil eden ve aile bireylerinin bu alanda zorlanması ile ergen terapileri de sıklıkla tercih edilmektedir. Aşırı sinir hali ve öfke kontrol edemem kişiler de büyüdükçe belirginleşmeye başlamaktadır. Geçmiş yıllardan gelen durum olarak bilinen ve bu alanda çözüme gidilen ergen terapi yöntemlerinde ilk olarak aile bireyleri de göz önünde bulundurulmaktadır. Çünkü bastırılma ya da baskı kurma gibi konularda anne ve babalar bazen yanılarak sorunları oluşturabilmektedir. Ya da bu durum okul öncesi zamanın da dış etkenler tarafından da başlayabilmektedir. Bu yüzden tek taraflı bir tedavi süreci olarak görülmemektedir.

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.


 

WHATSAPP İLETİŞİM