İstanbul Eğitim Koçluğu

İstanbul Eğitim Koçluğu

Eğitim koçluğu kişilerin eğitim aldıkları süre içerisinde varmak istedikleri son noktaya kadar yardımcı olan profesyonel bir hizmet türüdür. Bu profesyonel eğitim koçluğu hizmeti bireylerin kendileri için seçtiği hedefe ulaşmada destek olarak performansını artırır. İş hayatlarının yanı sıra özel hayatlarında da kaliteli ve etkin sonuçlar elde etmelerini hedefleyen mesleki bir yardım sürecidir.

İstanbul eğitim koçluğu hizmeti hedefe odaklanmaya ve hedefi gerçekleştirmeye yöneliktir. Eğitim koçluğu hizmetinde esas olan durum kişinin içsel potansiyelini açığa çıkararak değişim yaşanabileceği gerçeğini kavratmaktır. Bu değişim ile beraber kişi yetenekleri ile inançları arasında dengeyi sağlayarak başarılı olma duygusunu elde edebilir. Bu sayede içsel manada özgürleşme yaşanabildiği gibi başarı da beraberinde gelmektedir.

Eğitim koçluğu öğrencilerin içinde barındırdıkları potansiyeli açığa çıkarmalarında yardımı olarak gerçek anlamda başarılı olacakları eğitim hayatlarında nelere yatkınlıkları olduğunu ortaya çıkaracaktır. Bu hizmet ile öğrenciler hedeflerine yönelip hedeflerine odaklanırlar. Bu da beraberinde zihinsel olarak rahatlık sağlayacak ve girecekleri sınavlarda başarı kaçınılmaz bir gerçek olacaktır. Ayrıca eğitim koçluğu ile öğrencinin kendine olan ‘başarabilirim ve ya yapabilirim’ düşüncesi artarak özgüvenin ve motivasyonun en yüksek düzeye çıkarak kendi potansiyeline uygun etkili bir plan ve program ile yollar bulacaktır.

Eğitim koçluğu sertifikası

Eğitim koçluğu yapacak olan kişi ilk olarak sertifika almalıdır. Kişilerin gelişimine yönelik potansiyeller geliştirmek isteyen koçlar mesleğinde yeterliliği sağlayacak ve mesleğini yüksek standartlarda icra edecektir. Eğitim koçluğu sertifikası alan kişi öğrenciler ile sağlıklı ve dengeli ilişkiler kurmakta zorlanmayacaktır. Öğrencideki gelişim ve dönemsel değişimlerin farkına varıp rahatlıkla takip edebilecek, öğrencinin en kolay ve en hızlı hangi tarzda ve ne tür yöntem ve tekniklerle öğrenebileceğini ortaya çıkarabilecektir. Ayrıca olumsuz durumların önüne geçmesine yardımcı olacaktır.

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.


 

WHATSAPP İLETİŞİM