İstanbul İş Yeri Açma Ritüeli Hizmetleri

İstanbul İş Yeri Açma Ritüeli Hizmetleri

İşyerinin ötesinde, ritüellerin birleştiği, motive ettiği ve “ekip” le bir araya geldiği örneklerin yer aldığı düşünmek kolaydır. Sahaya çıkmadan önce belirli el hareketleriyle tekrarlayan bir spor takımını hayal edin. Ailenizde favori bir tatil etrafında bir ritüel düşünün.

Ritüellerin, hem küçük çalışma ekiplerinde hem de örgütsel düzeyde iş yerinde bir yeri vardır. Aslında, ritüeller kültürlerimizi tanımlamaya ve çalışanların katılımını artırmaya yardımcı olur.

Bu makale için, bir ritüel, çalışan katılımını arttırmak için tasarlanmış bir grup tarafından düzenli olarak takip edilen bir eylem veya davranış olarak tanımlanmaktadır.

Ritüellerin çalışma ekiplerimizi olumlu etkilediği bazı yönlere bakalım:

Ritüeller, insanların bir deneyime daha derinden dahil olmalarını sağlamaya yardımcı olur ve bu da kendi algılanan değerini artırır.

Ritüeller bize daha büyük bir kontrol hissi verir.

Ritüeller, kayıp ve hayal kırıklığı ile başa çıkmamıza yardımcı olur.

Ekibiniz ve / veya organizasyonunuzla birlikte uygulamak isteyebileceğiniz şeyleri düşünmenizi sağlamak için aşağıdaki işyeri ritüel örneklerini göz önünde bulundurun:

Başarıyı Kutlamak için Ritüeller

  1. Ödül ve kilometre taşı kutlamaları

Bir projenin sonunda, ayın sonu veya önemli bir kilometre taşı tamamlandığında, ekiple kutlayın. Hediye kartlarını dağıtın, pizza sipariş edin, takdir sertifikaları verin, özel tişörtler yapın, kutlama dansı veya rap yaratın – kutlama yapan ve takım tarafından takdir edilen her şey.

  1. Haftanın çalışanına (veya aya) bir kupa verin

Her hafta, takımın üstünde ve öteye giden biri, o hafta için “kupayı” alır. Ertesi hafta kupayı bir sonraki galibiyete geçecekler. Eşsiz bir kupa ile gelin – takımınız için özel ve sembolik bir şey. Doldurulmuş bir hayvan veya bir mikrofon veya oyuncak araba olabilir.

  1. Önemli bir şey olduğunda zili çalın

Bir satış gerçekleştiğinde, son teslim tarihine ulaşılır, bir takım üyesi hakkında olumlu bir yorum alınır, böylece herkes duyulur. İnsanlar, zilin neden çalındığını ve duyurularını duymak ve birbirlerini neşelendirmek için çalışma alanlarından çıkacaklarını bilmek isteyecekler. Bu, hak eden tarafa anında tanınmanızı sağlar.

İlişki Kurmak İçin Ritüeller

  1. Yeni çalışanlar özel bir şekilde hoş geldiniz

 

İlk gün (ya da hafta) yeni bir çalışan işe başlar, öğle yemeğine çıkarmaları, çalışma alanlarını dekore etmeleri ya da gün içinde ilk şeylerini yapmaları için özel bir arkadaşla buluşmaları için bir arkadaş tayin ettiklerinden emin olun.

  1. Haftalık, aylık veya üç aylık takım etkinliklerini programlayın

Takım hakkında konuşmak ya da sadece sosyalleşmek için bir araya gelmek için düzenli zamanlar planlayın. Bu olayı, Harika Çarşambalar veya Muhteşem Cumalar gibi eğlenceli bir şekilde adlandırın.

  1. Doğum günlerini ve yıldönümlerini tanımak

Doğum günlerini kutlamak ve yıldönümleri çalışmak için eğlenceli bir yol arayın. Birinin odasını veya kapısını süsleyin, onlara giymek için komik bir şey verin (şapka, gömlek veya “Bu benim doğum günüm!” Diyen bir kolye), onlara bir şarkı söyleyin ya da herkesle paylaşmak için bir pasta getirin. Sizin için İstanbul iş yeri açma ritüeli hizmetleri uzmanları bu ritüelleri iş yerinize kadar getirebilir.

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.


 

WHATSAPP İLETİŞİM