İstanbul Kişilik Analizi Hizmeti

İstanbul Kişilik Analizi Hizmeti

İnsanları katı kategorilere ayırmak mümkün olmasa da, kişiliğinizdeki genel eğilimleri tanımlamak yararlı olabilir. Kişilik tipinizi bilmek, kendinizi en çok motive eden veya en verimli olduğunuz zaman gibi kendiniz hakkında değerli bilgiler verebilir. Kişiliğiniz hakkında çok şey öğrenebilir, sadece kendi kendini düşünerek, kişilik testleri yaparak ve farklı kişilik özelliklerinin ne anlama geldiğini anlayarak öğrenebilirsiniz.

Kişiliğinizi Yansıtın

Ahlaklarınızı tanımlayın. Herkesin bildiği şeyin doğru ve yanlış olduğuna dair içsel bir anlamı vardır. Birçok kişi buna “iç ses” veya vicdan diyorlar. Ahlaki kodlarınızı anladığınızda, iyi ve memnun hissedebilirsiniz. Dinlemediğinizde, “iç sesiniz” sizi suçlu, rahatsız edici veya endişeli hissettirebilir.

Bu ahlaki ikilemlerin meydana geldiği zamanı tespit edin ve farkında olun. Size rehberlik ederken vicdanınızı dinleyin.

Ahlakınız, benliği bilmenizde size rehberlik edecektir. Sizin için kötü olan şeyleri ve size umut veren şeyleri tanımanıza izin verebilir.

Ahlaklarınızla yaşadıkça, o güzelliğin var olduğunu unutmayın. Ahlakınızı eyleme geçirdiğinizde kazanabilirsiniz.

Değerlerinizi Tanıyın

Değerler, kararlarınızı şekillendiren büyük fikirlerdir. Bu fikirler finansal güvenliğe sahip olmak, aileye yakın olmak ya da sağlıklı kalmak gibi geniş hedeflerdir. Değerlerinizi kabul ettiğinizde, kişiliğinize uygun hedefler belirleyebilirsiniz. Bu, hedeflerinizi karşılamanız ve mutlu bir yaşam sürmeniz olasılığınızı artıracaktır.

Örneğin, finansal güvenliğe değer verirseniz, acil tasarruf hesabında altı aylık maaş alma hedefini belirleyebilirsiniz. Bunu başarmak zor olsa da, değerleriniz için doğru iseniz, başarı şansınız daha yüksektir.

Ne Tuttuğunuzu Bilin

Değerleriniz hedeflerinizin ardındaki motivasyon olsa da, tutkularınız onlara ulaşmak için gereken odağı sağlayabilir. Uzun süreler boyunca ilginizi koruyorsa, bir şey hakkında tutkulu olduğunuzu bileceksiniz. Bu tutkuların etrafında bir kariyer (ya da bir hobi) kurarsanız, onları ihmal edeceğinizden daha mutlu ve daha tatmin olur.

Örneğin, tutkunuz sanatsa, bankacılık kariyeri yerine sanat üzerine odaklanan bir kariyerinde daha mutlu olacaksınız. Sanatçı olmasanız bile, küratörlük sanatı, sanat öğretimi veya sanat hakkında yazabilirsiniz. Hem de bu desteği almak için İstanbul kişilik analizi hizmetleri ile alabilirsiniz.

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.


 

WHATSAPP İLETİŞİM