İstanbul Metafizik Hizmetleri

İstanbul Metafizik Hizmetleri

Metafizik , öte anlamına gelen meta ile maddesel yapı anlamına gelen fizik kelimelerinden oluşmaktadır. Dolayısıyla metafizik için fiziğin ötesinde anlamı içerir denilmektedir. Aynı zamanda varlığın ilk bilgilerini de konu almaktadır. Buna ek olarak varlığın ilk bilgilerinin nedenlerini de konu almaktadır. Metafizik gerçeği ,gerçek olan şeyi ve gerçeğin arkasındaki bilgileri aramaktadır. İstanbul metafizik hizmetleri bu anlamda danışanlarına kesin cevaplar vermektedir. Metafiziğin hem dini hem de felsefi yönü bulmaktadır.

Metafizik Nedir ?

Metafiziğin dört farklı açıdan dört ayrı anlamı bulunmaktadır. Bu açılar şu şekildedir :

  • Felsefe olarak metafizik
  • Psikoloji olarak metafizik
  • Sosyoloji olarak metafizik
  • Mantık terimi olarak metafizik
  • Kuran-ı Kerim ‘de metafizik

Metafizik nedir sorusunun cevabı ise ; varlığın özünü araştıran bir daldır ,demek mümkündür. Metafiziğin inceleme alanları da aşağıdaki gibidir.

  • Varlık, varoluş
  • Evrensel, özellik
  • Sebep, zaman ,uzay

vs.’dir.

Metafiziğin Sorunları

Metafizik ,varlıkla ilgili problemlerle ilgilenmektedir.  Ayrıca reeldeki varlık nedir sorusunu da araştırmaktadır.  Metafiziğin bir diğer sorunu ise kozmolojik yani evrensel sorunlardır. Metafiziğin sorunları kapsamında ruhun varlığı ile ilgili problemler de bulunmaktadır.

Metafiziğin konusu ve sorunu olmayan dallar da bulunmaktadır. Bunlar ise şöyledir :din felsefesi ,aklın felsefesi ,algı felsefesi ,dil ve bilim felsefesi .Bu konular kendi alt başlıkları halinde ayrı bir şekilde incelenmektedir.

Metafizik Olaylar

Dünya üzerinde binlerce metafizik içeren durumlar yaşanmaktadır. Yaşanan bu metafizik olaylar için ise hiç kimse anlam yükleyememektedir. Yıllardır sebebi anlaşılmayan durumlar halen gizemini korumaktadır. Bu olaylara bilim dahil açıklama yapamamaktadır. Metafizik olayların hikayesi için binlerce hikaye bulmak mümkündür. Bu ve bu tür birçok hizmet için de ilgili departmanla iletişime geçip hizmet almak mümkündür.

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.


 

WHATSAPP İLETİŞİM