İstanbul NLP Hizmetleri

İstanbul NLP Hizmetleri

Nöro-Dil Programcılığı, içte ve dışta en önemli olan iletişim türünü ortaya koyan bir dizi beceridir.

Birçoğu için, nöro, dilbilim ve programlama sözcükleriyle ne kastettiğimizi göstererek NLP’nin bir tanımını sunmak açıklığa kavuşuyor. Hadi bakalım:

Nöro: Aklı veya beyine, özellikle de zihin (ve beden) durumlarının iletişim ve davranışları nasıl etkilediği ile ilgili olarak. NLP zihin ve beden durumlarını görüntülemenin yapısal bir yolunu öğretir, şeylerin nasıl olduğunu ve nasıl değişeceğini gösteren zihinsel haritalar geliştirir.

Dil: Zihnimiz ve beden durumumuzun, dilimizde ve sözel olmayan iletişimde ortaya çıktığı anlamı. Dil, zihnin iç işleyişine erişmek için kullandığımız araçtır. Nöro-dilsel programlama dil kalıpları bize, bilinmeyen ve bilinemez olan başka türlü bilgilere nasıl ulaşılacağını öğretir.

Programlama: Bu, zihin ve beden durumumuzu değiştirme kapasitesini ifade eder. Otomatik pilotta yaşayan terimi duydun, değil mi? NLP’de eğitim görmüş biri için bu, alışkanlık düşünceleriniz, hisleriniz, tepkileriniz, inançlarınız ve geleneklerden oluşan programınıza göre yaşamanız anlamına gelir. Nöro-dilbilimsel programlamayla ilgili eğitim almış biri, bu tür programların akılda nasıl yapılandırıldığını ve bunların, konuşulmaya (dil) nasıl erişileceğini bilir, böylece güncel olmayan programlar ve otomatik pilot davranışları değiştirilebilir.

NLP Gerçek Hayatta Nasıl Çalışır?

Konuşmalar sırasında çoğumuz kelimelerle düzelir. Bu kişi ne anlama geliyor ve karşılığında ne diyeyim? Kelimelerin, iletişimin en az anlamlı yönleri olduğu ve anlamın sadece% 7’sini taşıdığı uzun zamandır bilinmektedir.

Örneğin, birileri size bir sosyal toplanma düzenlemenize yardımcı olmaya hazır olduklarını söylediğinde, ancak sesleri düz ve yüz ifadesi onları bir elektrik şoku işkencesi akşamına davet ettiğiniz gibi görünüyor… başka bir şey oluyor. Onların sözleri EVET dedi, ama sözel olmayan iletişim – diğer% 93 – diğer faktörler dedi.

Nöro-Dil Programlaması Nedir? İletişimin diğer% 93’ü. NLP, gerçekten önemli olan iletişimi anlamak ve kullanmak için bir sistemdir. Sözel olmayan iletişimde ustalaşın ve iletişim ustası olun!

NLP Araştırma ve Tanıma Projesi

Klinik psikolog Frank Bourke tarafından kurulan NLP Araştırma ve Tanınma Projesi, klinik araştırmayı Nöro-Dil Programlamaya genişletmek için yaratılan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Bourke doktorasını Londra’daki Psikiyatri Enstitüsü’nde klinik psikoloji alanında aldı ve 1970’lerin başlarından beri klinik olarak NLP kullanıyor.

2001’deki 9-11 saldırılarının ardından Dr. Bourke, 800 Dünya Ticaret Merkezi binasının hayatta kalanları için bir rehabilitasyon planı tasarladı ve uyguladı. TSSB’nin (travma) semptomlarını, NLP’den türetilmiş protokol ile diğer protokollerden daha hızlı ve etkili bir şekilde değiştirebildiğini keşfetti. Bu deneyimin bir sonucu olarak, Bourke “Nöro-Dil Programcılığı bilimini ilerletmek ve araştırmayı daha yaygın bir uygulama için gerekli bilimsel standartlara getirmek” amacıyla NLP Araştırma ve Tanıma projesini kurdu. Bu projeler kapsamında destek almak isterseniz İstanbul NLP hizmetleri size yardımcı olacaktır.

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.


 

WHATSAPP İLETİŞİM