İstanbul Yaşam Koçluğu Hizmetleri

İstanbul Yaşam Koçluğu Hizmetleri

Yaşam koçluğu hizmeti günümüzde popüler olan bir meslek dalıdır. Bireyin hayatını pasiflikten çıkartıp aktif hale getirmeyi amaçlamaktadır. Bu şekilde bireyin hem psikolojik hem de fiziksel sağlığını olumlu yönde olmasını sağlanmaktadır. Dolayısıyla İstanbul yaşam koçluğu hizmetleri  her konuda danışanına mükemmel hizmetler sunmaktadır.

Yaşam Koçluğu Eğitimi

Bireylerin aynı zamanda kendini tanıması adına bu hizmeti almaları gerekmektedir. Fakat gün geçtikçe popülerleşen bu hizmeti vermek isteyenlerin sayısı da artmaktadır. Bireyler bu eğitimi uzman kişilerden almalıdır. Aksi halde bireyi iyileştirmek için gerekli doğru aşamalar gerçekleşemeyecektir. Eğitim uzman ya da tecrübeli olan biri/birileri eşliğinde gerçekleşmektedir. Yaşam koçluğu eğitimi sonucunda sertifikanın mutlaka alınması gerekmektedir.

Neden Yaşam Koçluğu

Yaşam koçluğu bireyin kendini tanıması için yardımcı bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde bireylerin hayalleri gerçekleşmektedir. Hatta birçok birey kendisine yeni yaşam amaçları oluşturmaktadır. Ayrıca bireylerin zevklerinin bile neler olduğu belirlenebilmektedir.  Bireyin düşmüş olduğu boşluktan çıkarmaktadır. Yaşam koçluğu hizmeti bireyin hayatına yön vermektedir. Pek çok bireyin neden yaşam koçluğu sorusunun cevabı yukarıdaki gibidir. Diğer nedenler ise aşağıdaki gibidir.

  • Danışanların yaşam içerisindeki huzursuzluğu gidermek
  • Danışanların yaşam içerisindeki memnuniyetsizliği gidermek
  • Bireylere özsaygı ve özgüven aşılama
  • Bireyleri amaçlarına, hedeflerine ulaştırma

gibi başka birçok sebep yaşam koçluğu hizmeti almayı gerektirebilmektedir. Yaşam koçunun danışan bireyi çok iyi analiz etmesi gerekmektedir. Dolayısıyla danışanın zihin yapısını ve nasıl düşündüğünü anlaması ,bilmesi gerekmektedir.

Yaşam Koçu Ne Yapar

Yaşam koçu danışan kişinin kişilik özelliklerinin belirlenmesini sağlamaktadır. Yaşam koçu ne yapar sorusunun cevabı ise aşağıdaki gibidir.

  • Motivasyon sağlar.
  • Yol gösterir.
  • Yöntem gösterir.
  • Fikirler verir.
  • Karakter farkındalığı oluşturur.
Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.


 

WHATSAPP İLETİŞİM