Kurumsal Danışmanlık Hizmeti

Şirketler kuruluş aşamasında hangi amaca hizmet edecekse öncelikle misyon ve vizyonunu belirler. Sonrasında da profesyonel anlamda kurumsal olmak için danışmanlık alması gerekmektedir. Çünkü eğer bir firma kurumsal olmak istiyorsa yönetim, yönetenlerin inisiyatifleri doğrultusunda olmamalıdır. Kurumların yönetim ve işleyiş sorunlarını inceleyerek, var olan aksaklıklara çözüm önerileri sunan, fırsatları ortaya koyup değerlendirilmesini sağlayan, firmaların yöneticilerinin yönetmelerine ve uygulamalarına destek olan ve nihaî olarak kurumsal hedeflerine ulaşmalarına destek olan bağımsız ve objektif bir profesyonel hizmetlere kurumsal danışmanlık şeklinde ifade edilebilir.

Kurumsal danışmanlık, aynı zamanda şirket veya kurum içinde yapılan planlama, iş akışını sağlama ile bunları koordine ve kontrol etme mekanizmalarına  yardımcı olan yönetim danışmanlığını da kapsamaktadır.

Bir firma hangi alanda faaliyette bulunuyorsa istihdam ettiği personel kurumsal sorumluluk bilincinde hareket etmeli, görev ve sorumluluğu çerçevesinde hareket etmelidir.

Bir Firma Neden Kurumsal Danışmanlık Hizmeti Almalı?

Firma hangi sektörde faaliyette bulunuyorsa gün geçtikçe mevcut şartlarını iyileştirmek, her türlü gelişmeye ayak uydurması gerekmektedir. Eğer bunu yapamazsa bir süre sonra bazı sıkıntılar ortaya çıkmaya başlar. Doğal olarak, şirket büyürken, mevcut durumlara eklemeler yapılması gerekir ve böylece, yeni işler kendiliğinden oluşmaya başlar. Bu durumda firma içinde yönetim ve iş akışlarında karışıklıklar çıkmaya başlaması olasıdır. Bu seferde bazı işlerin sahipleri olmaz, kimse sorumluluk almaz ve herkes ucundan tutmaya çalışır, çünkü bu iş yapılmaya başlanmış bile olsa amatörce yapıldığından gerekli özen gösterilmez. Çünkü uzmanlık gerektiren bir konu olduğu için görev tanımlaması yapılmamıştır. Bu durum şirket içi karışıklığı daha da arttırır, çalışan ve bölümler arasında iletişim kopuklukları başlar. Bu sefer de ortaya bir kargaşa çıkar. Bu durum iş sonuçlarını ve müşteri memnuniyetini olumsuz olarak etkiler. İşte bu durumda profesyonel bir kurumsal yönetim danışmanlığı hizmeti alınmalı ve şirketin kurumsal geleceğini sağlam temellere dayandırmak için kurumsal danışmanlık alınmalı veya şirket bünyesinde danışman görevinde istihdam sağlanmalıdır.

Hizmet Verilen Kurumlar

  • ŞİRKETLER
  • ÖZEL OKULLAR/KOLEJLER
  • DEVLET OKULLARI
  • ANAOKULLARI
  • KREŞLER
  • HASTANELER/ TIP MERKEZLERİ
  • ORGANİZASYON ŞEMASI OLAN BÜTÜN KURUM VE KURULUŞLAR
Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.


 

WHATSAPP İLETİŞİM